Hvězdné mapy jsou jako okno do nekonečného vesmíru, které nám umožní uchovat si vzpomínky na významný okamžik našeho života. Hvězdné mapy jsou vynikajícím dárkem pro nás i naše blízké, protože nám umožňují uchovat si vzpomínky na významné okamžiky, jako jsou například narozeniny, svatba nebo výročí. Každá hvězdná mapa je jedinečná a může být přizpůsobena vašim požadavkům. Můžete si vybrat datum a místo, které chcete zobrazit, a hvězdná mapa vám ukáže, jak vypadaly hvězdy v daný den nebo okamžik. Hvězdná mapa vám umožní uchovat si vzpomínky na důležité události, které budou trvat navždy.

Jak pověsit obraz

Jak pověsit obraz

Tipy, jak pověsit a aranžovat obrazy v interiéru, aby k sobě ladily.

Existuje několik pravidel, které jsou pro pověšení obrazu vhodné dodržet. Platí, že větší obrazy by měly vždy být nahoře nebo uprostřed, ale nikdy ne v nejspodnějších pozicích. Minimálně třetina obrazu by se měla nacházet nad průměrnou výškou očí. Úroveň očí se přitom vztahuje na linii vidění osoby s průměrnou výškou, když stojí. A nakonec pár tipů, které se vám mohou při zvelebování interiéru hodit.


Jak na výběr rámu

Jak na výběr rámu

Aby spolu rám a obraz pěkně ladily, je potřeba dodržet 4 jednoduchá pravidla.

Rám vybírejte podle typu obrazu. Rám a obraz spolu nesoupeří, ale ladí. Nechte vyniknout obraz, ne rám. Pomocí rámu oddělte obraz od jeho okolí. Budete ho vnímat jako samostatný objekt a více si jeho krásu vychutnáte.


Velikost a rozmístění obrazů

Velikost a rozmístění obrazů

Vybrat správný obraz není jednoduché. Při výběru obrazu nebo plakátu je dobré mít na paměti několik základních principů. Vyberte obraz, který bude odpovídat velikosti stěny a bude ladit k ostatním částem interiéru. Udržet harmonii prostoru a zároveň zvýraznit obraz je důležitý krok k tomu, aby byl váš interiér útulný a příjemný.

Další